› 
 •  ›  Схема електропроводки

  Схема електропроводки  Схема електропроводки

  Без уявлення принципової електричної схеми не варто приступати до прокладання електропроводки. Без знання схеми електропроводки в будинку, монтаж прихованої проводки неможливий, оскільки є всі шанси влаштувати коротке замикання.
  Окрім цього, в такому випадку буде складно визначити точне місце порушення контакту. Причина тому послідовне і паралельне з'єднання окремих ділянок схеми. Якщо зникне напруга на будь-якому крайньому пристрої схеми електропроводки, то пов'язано це може бути з порушенням контактів в абсолютно будь-якому місці. Саме тому ми настійно рекомендуємо попередньо скласти принципову і монтажну схеми, щоб уникнути всіх цих неприємностей, які очікують господаря оселі.

  Схема електропроводки квартири. Складання

  Починають складання схеми, як правило, з ввідних пристроїв, які найчастіше бувають типовими. Далі встановлюються лічильники електроенергії на групових щитках для кожної квартири. Там само розташовані вимикачі і запобіжники кожної групової лінії. Іноді в одній квартирі знаходиться відразу кілька самостійних групових ліній. При цьому паралельно в кухню може проводитися друга більш потужна лінія.

  Кожна лінія підключається до нульового робочого приводу, який з'єднаний на трансформаторній підстанції з заземленою нейтраллю, а також - до одного фазного проводу. Обидва цих дроти становлять одну фазу. Апарати, розміщені на груповому щитку слід підключати до фазного проводу.

  Далі визначимо все електроустановочні пристрої (розетки, вимикачі тощо) які належать до однієї з ліній, що входять в будинок. Робиться це просто, без використання будь-яких вимірювальних інструментів. Всі лампи світильників вмикаються, а до кожної з розеток підключається який-небудь побутовий прилад, що постійно витрачає електроенергію, щоб можна було контролювати наявність в розетках напруги, - настільна лампа, магнітофон, фен, пилосос, радіоприймач і т. д. Зрозуміло, що холодильник для цієї мети використовувати недоцільно, оскільки; періодичне відключення компресора внесе плутанину у ваше дослідження електричного кола.

  Схема електропроводки квартири майже готова. Далі необхідно визначити всі електропристрої, які належать одній з ліній, що входить в будинок. Потім відключити один із запобіжників на груповому щитку і позначити на плані знеструмлені побутові прилади. Після чого пов'язати знеструмлені прилади з груповою лінією, до якої вони належать.

  Також відмічаємо на схемі, яке з гнізд розетки підключено до фазного проводу, а яке до нуля. Для цього необхідно скористатися індикатором напруги з лампочкою.

  Здійснення подібних маніпуляцій дозволить вам максимально убезпечити свій будинок.
  Література: "Электропроводка для чайников".


  Схожі статті та огляди:


  Останні статті: