› 
 •  ›  Утеплення стін пінопластом своїми руками зсередини і зовні

  Утеплення стін пінопластом своїми руками зсередини і зовні  Знаєте в чому диво і біда Інтернету? Напевно, вже здогадалися. Диво - в Мережі є маса насправді професійної та корисної доступної інформації про утеплення стін пінопластом зовні і зсередини. Біда - це така ж маса інформації від дилетантів, яка подається в якості істини в останній інстанції. І головне завдання - зуміти відокремити зерна від полови.
  «Військова таємниця» теплотехніки полягає в розумінні такого процесу, як «точка роси» або природи утворення конденсату в приміщеннях, що дуже важливо при утепленні стін пінопластом своїми руками. Точка роси - це, по-простому, момент утворення конденсату з вологого повітря. У 99,9% рекомендації експертів зводяться до того, що утеплення стін пінопластом зсередини, та й взагалі будь-яким матеріалом, слід уникати.

  «Ламаються списи» і з приводу матеріалів для утеплення: пінопласт (і його похідні, наприклад ЕППС - екструдований пінополістирол), мінераловата і т.д. Виробник «протягує» свою продукцію на ринок, а страждає при цьому споживач, який вирішив провести внутрішнє утеплення стін пінопластом, але тепер вже не знає чим і як краще. Для утеплення стін пінопластом технологія нами вже розглядалася. Ця технологія в повному обсязі відповідає якісному та ефективному утеплення стін пінопластом зовні.

  Але ж не завжди є можливість провести зонішнє утеплення пінопластом, і залишається тільки внутрішнє утеплення стін. Хоча, погодьтеся, що ця «неможливість» - від лукавого. Просто обійдеться трохи дорожче, але в порівнянні з тим, якої шкоди може завдати утеплення квартири зсередини... потрібно ще раз зважити всі «за» і «проти», і віддати перевагу утепленню зовні.

  Ми не обмовилися, мова йде саме про утеплення квартири зсередини, тому що утеплення цегляного будинку або утеплення дерев'яного будинку, хоч і різними матеріалами, але проводять зовні.

  Утеплення стін будинку пінопластом зсередини

  Розкриємо мінуси цього виду утеплення, до речі, не тільки пінопластом, а як радять мінераловата або екструдованим пінополістиролом, ну а потім розкриємо технологію утеплення стін зсередини, коли раптом по-іншому ніяк не можна.

  «Страшилки» про утеплення стін зсередини приводять до думки про кінець світу в масштабах однієї квартири це і цвіль, і потоки води по пінопласту, і алергічні захворювання і жах домогосподарки - вологу білизну в шафі. Звичайно, не все так страшно, але все має під собою основу. Отже, чому утепляти стіни зсередини не рекомендується експертами. При цьому абсолютно неважливо, яким матеріалом ви проводите, принцип дії для усіх утеплювачів один, незалежно від їх паропроникності.

  Температура повітря всередині +22, зовні -20, в точці дотику утеплювача зі стіною вона буде від -10 до -5. Водяні пари з приміщення в будь-якому разі будуть попадати через утеплювач на стіну і конденсуватися у вологу, викликаючи згодом грибки, цвіль і, що найстрашніше - методичне руйнування зовнішньої стіни. Вода в стіні викликає активну корозію металевої арматури. Систематичне замерзання-розморожування призводить до руйнування структури бетонної або цегляної стіни.

  Утеплювальщики від Інтернету (які вчилися утеплення стін пінопластом на будівельних форумах) хором закричать: «Шановний! Ви забули про технології утеплення пінопластом зсередини. Адже там існує якісний шар пароізоляції!». А ми з ними погодимося, - так по технології утеплення стін зсередини повинен бути присутнім паробар'єр. Але це для абстрактної стіни на зображенні з Яндекс-фото. А для реальної стіни у вашій реальній квартирі, все набагато складніше. Чому?

  Провівши утеплення стіни пінопластом за технологією: зовнішня стіна, утеплювач, паробар'єр, гіпсокартон, штукатурка або шпалери, ви забули про точки дотику утепленої стіни з підлогою, стелею, і внутрішніми стінами. Саме в цих точках тепер стануть утворюватися т.зв. "містки холоду", через які весь негатив у вигляді цвілі і вологи буде проникати до вас в квартиру.

  Вихід є. Але яка його ціна? А вихід в наступному - необхідно всі стіни квартири утеплювати зсередини. Підрахуйте суму на матеріал, втрату часу, і квадратуру жилої площі, навіть якщо ви будете проводити утеплення стін пінопластом своїми руками. А якщо надумаєте продавати квартиру? Та при ціні ... за кв. метр? Напевно, все ж дешевше і швидше буде найняти промислових альпіністів і вони проведуть ефективне і якісне утеплення стін пінопластом зовні.

  Прочитав, переконався, але немає можливості утеплити будинок зовні

  У цьому випадку, утеплення стін проводитися за описаною вище технологією, повторимося: зовнішня стіна, утеплювач (ЕППС), паробар'єр, гіпсокартон або штукатурка.

  Важливо. Обов'язкова умова при утеплення стін зсередини - штучно-примусова вентиляція приміщення. Вона здійснюється за допомогою вентиляційних отворів в пластикових вікнах, плюс продумайте систему примусової вентиляції з виведенням повітря назовні.

  Сподіваємося, що ми не дуже вас засмутили інформацією про небажаність утеплення стін зсередини. Більш того, ми сподіваємося, що ця інформація допоможе вам прийняти правильне рішення і провести утеплення стін будинку зовні своїми руками. А якщо мова йде про утеплення стін зовні багатоповерхового будинку, то запросіть промальпіністів. Це того варте - тепло в будинку й економія коштів на енергоносіях.


  Схожі статті та огляди:


  Останні статті: