› 
 •  ›  Утеплення стін своїми руками зовні і зсередини

  Утеплення стін своїми руками зовні і зсередини  Ви, напевно, задавали собі питання про те, чому бум утеплення стін почався саме 2-3 роки тому. Або, не дай Бог, у всіх у будинках і квартирах стіни стали тоншими, або морози посилилися до неймовірного рівня? Абсолютно ні, навіть навпаки, зима стає тепліше.
  Так в чому справа? А всього лише в тому, що ми з вами навчилися, нарешті рахувати свої гроші. Основна причина буму утеплення стін - економічна, і цю причину ви бачите щомісяця у вигляді квитанцій на оплату енергоносіїв: газу та електроенергії. Ці «прокляті» буржуїни в Європі вже протягом 40-50 років на державному рівні втілюють програми по утепленню існуючого житла. Ну, а нам доводиться проводити утеплення стін своїми руками, виходячи з гасла, що «Держава - це ми».

  Утеплення стін своїми руками під силу будь-якому майстру, звісно, окрім випадків утеплення стін зовні багатоповерхового будинку. Тут потрібні професійні альпіністи, які ефективно і якісно проводять зовнішнє утеплення стін. У всіх інших випадках нам нічого не заважає, зібравшись з силами провести утеплення стін зовні самостійно. Тим більше, що матеріали і технології утеплення стін зовні або утеплення стін всередині приміщення сьогодні великі й різноманітні.

  Матеріали і технології утеплення стін

  Кожен рік розвитку хімічної науки і промисловості приносить нам нові знання про теплоізоляційні матеріали і нові методи утеплення стін зовні і зсередини. Так, вони гарні - ці способи утеплення, але вимагають чималого вкладення коштів для залучення професіоналів з відповідним обладнанням.

  Для утеплення стін своїми руками традиційно використовуються перевірені часом і досвідом такі матеріали, як: пінополістирол (пінопласт), екструдований пінополістирол (ЕППС), мінеральна вата. Матеріали однакові, за винятком застосовуваної щільності, яка в свою чергу впливає на теплопровідність.

  Технології для утеплення будинку зовні, також перевірені, це, як правило, для утеплення цегляних будинків застосовується «мокрий» метод утеплення, а для утеплення каркасних стін застосовується комбіноване утеплення каркаса всередині листами мінеральної вати, і при необхідності метод «вентильованого фасаду».

  Взагалі фахівці рекомендують для утеплення будинків з бруса, з колод, і взагалі для утеплення дерев'яних будинків зовні, застосовувати технологію «вентильованого фасаду». Тому що, як не крути, а дерево вимагає більше повітря, так як воно все ж таки «живий» матеріал.

  Утеплення приміщень зсередини

  Ми вже вирішили з вами, що для всіх приватних будинків проводиться утеплення стін зовні. Виконане за правильною технологією і відповідними матеріалами, воно виконає свою функціональне завдання - заощадить вам енергоресурси. При цьому ви не повинні забувати, навіть якщо ми і говоримо тільки про стіни, утеплення приміщень проводиться в комплексі: утеплення підлоги, стелі, вікон і дверей.

  Що стосовно правил утеплення приміщень зсередини своїми руками. У цьому теж немає особливих труднощів. Матеріали для утеплення стін всередині приміщень, абсолютно ідентичні, що і для зовнішнього утеплення. Різниця лише в правильному складанні «пирога».

  При утепленні приміщень зсередини своїми руками, головним завданням є створення ефекту термоса, тобто повна герметичність. Домагаються цього правильним розміщенням матеріалів у процесі утеплення і грамотному плануванні вентиляції приміщення або квартири.

  Під правильним розміщенням матеріалів мається на увазі наступна схема:

  - зовнішня стіна;
  - шар теплоізоляції;
  - паробар'єр обов'язково з боку приміщення;
  - гіпсокартон;
  - декоративна обробка - штукатурка або шпалери, або що підкаже вам дизайнерська муза.

  І ще раз нагадаємо про необхідність хорошої вентиляції в приміщеннях, де проведене утеплення стін зсередини. Інакше підвищена вологість буде грати з вами злі жарти і влітку і взимку особливо. Експерти з теплотехніки рекомендують у разі проведення утеплення зсередини, проводити утеплення всіх стін приміщення. Це дорого, але якщо немає іншого виходу, то доведеться утеплювати.


  Схожі статті та огляди:


  Останні статті: