› 

Архів розділу Водопостачання будинку

Затишний та комфортний заміський будинок - мрія будь-якого міського жителя. Разом з тим, щоб зробити його по-справжньому комфортним, треба чимало потрудитися. Одним з найважливіших атрибутів комфортного житла за містом є забезпеченість усіма міськими перевагами - комунікаціями. Далеко не останнє місце в цьому реєстрі посідає водопостачання та водовідведення дачного будинку. Про те, як облаштувати таку систему, і піде мова у цій статті.
Практично будь-яка система водопостачання багатоквартирного будинку складається з насосного обладнання, поквартирних розводок і стояків, запірної та регулюючої арматури, а також всіляких приладів обліку і фільтрів різного рівня. Комплектація системи, як і взагалі, її вибір, можуть бути різними.
Звичайно, ремонт системи водопостачання в цілому - завдання для цілої групи фахівців, особливо якщо мова йде про багатоквартирні будинки. Проте в тому випадку, якщо Ви задумали відремонтувати систему водопостачання в своєму будинку, а тим більше - якщо питання полягає в простій заміні якогось елемента або вузла, то нижченаведена стаття, сподіваємося, зможе Вам допомогти.

Дві групи систем

В даний час всі схеми водопостачання можна умовно розділити на дві групи. До першої групи належать місцеві схеми водопостачання, до другої - підключення до централізованих систем.
Тиск у системі водопостачання є найважливішою характеристикою системи. Саме від того, який робочий тиск обрано і наскільки цей вибір правильний, залежать умови експлуатації системи, наслідком чого є комфорт споживачів або відсутність такого.

Тиск у системі водопостачання
Проектування систем водопостачання - велика тема. Інженерні розрахунки таких систем займають значну кількість часу і досить трудомісткі. Ці процеси доступні виключно досвідченим фахівцям, відбирати у них роботу ми не будемо. У цій статті ми постараємося розповісти лише про основні принципи проектування.

Проектування систем водопостачання
Правила технічної експлуатації систем водопостачання включають в себе, перш за все, контроль за санітарним станом усіх елементів системи. При цьому аналізується наявність механічних домішок, а крім того - мінеральний склад води.

Експлуатація систем водопостачання та водовідведення
Правила користування системами водопостачання

Правила користування системами комунального водопостачання включають в себе організацію контролю за технічним і санітарним станом систем.
Системи водопостачання

Для монтажу і підключення системи водопостачання в даний час використовуються кілька видів матеріалів, про які ми й хотіли б розповісти.
Системи гарячого й холодного водопостачання

Відкриті та закриті системи

Як відомо, системи гарячого та холодного водопостачання діляться на відкриті і закриті. Закритою системою теплопостачання називається така система, в якій вода для гарячого водопостачання нагрівається в спеціальних водонагрівачах - бойлерах. У відкритій системі водопостачання здійснюється безпосередній розбір води. Тиск в системах гарячого і холодного водопостачання створюється насосом або насосною станцією.

Останні статті: